PASITIKĖJIMAS SAVIMI – KAIP JO ĮGAUTI?

PASITIKĖJIMAS SAVIMI – KAIP JO ĮGAUTI?

Pasitikėjimas savimi - sportuok su draugu

Pasitikėjimas savimi dažniausiai yra įgimtas žmogaus bruožas, tačiau dažnokai pasitikėjimą prarandame sporto salėje, kuomet ažesame apsupti sportininkų. Atsimeni, kaip kiti tau sakė, jog sportuojant atsiras didesnis pasitikėjimas savimi? Jei ketini pradėti lankyti treniruotes sporto salėje, arba dar esi „žalias“ sporto salėje, ko gero, pasitikėjimu savimi vis dar nespindi. Kad sporto salės naujoko statusas nesutrukdytų tavo nusiteikimo treniruotei, reikia tik šiek pastangų nes pasitikėjimas savimi lengvai neateina.

Nebijok klausti

Sporto salės darbuotojai yra tam, kad jie suteiktų tau reikalingų žinių ir reikiamą pagalbą. Jei nebijai užmegzti pokalbio – gali klausti ir kitų sporto salės lankytojų. Žinoma, reikėtų elgtis maloniai, ir aiškiai išsakyti, kokios pagalbos tau reikia.

Nelygink saves su kitais

Vietoj to, kad niekintum šalia savęs sportuojančius dailius, sportiškus kūnus ir keiktum savąjį – leisk tiems sportiškiems kūnams tave motyvuoti. Siek tokių pačių rezultatų kaip ir šalia matomų sportininkų. Jie tokias formas pasiekė ne iš karto, todėl nepergyvenk, jei įspūdingiems rezultatams reikės laiko.

Kaip įgauti pasitikėjimo savimi

Sportuok su drauge/-e

Pasitikėjimas savimi kaipmat pakils, jei šalia sportuos geras draugas. Sportuojant dviese – vienas kitą paskatinsite ir padėsite vienas kitam atlikti pratimus. Galbūt kartu nusistatykite bendrus tikslus? Tokiu būdu abu būsit motyvuojami bendro tikslo, ir norėsite pasirodyti kuo geriau.

Visi kartais klysta

Baiminiesi, jog ant bėgimo takelio bėgsi vos keletą minučių? Nežinai kokį svorį pajėgsi iškelti? Pasitikėjimas savimi ateina su laiku, nieko baisaus – visi tie, kurie pirmus kartus lankėsi sporto salėje, lygiai taip pat kaip ir tu, kai kurių dalykų nežinojo. Visi klydo atlikdami pratimus ir visiems ne iš karto pavyko. Jei padarei klaidą – nenuleisk rankų, ir nuosekliai siek savo tikslo.

Pasiruošk iš anksto

Pasiruošimas treniruotei namuose nereiškia, kad turi priverstinai daryti apšilimą namuose darydamas sunkius atsispaudimus ar kitokius jėgos pratimus. Natūralu, jog kai kurių dalykų apie sporto salės ypatumus tu tiesiog nežinai. Įsijunk „YouTube“ ir ieškok to, kas tave domina. Galbūt nežinai kaip treniruotis sudėtingai atrodančiu treniruokliu? Prieš treniruotę pasižiūrėk įvairių video – šiek tiek pasiruoši, ir pamatysi, jog nieko nėra baisaus ir pasitikėjimas savimi pakils.

Pasitikėjimas savimi – kiti į tave nežiūri

Dauguma sportuojančių, treniruotės metu yra labiau užsiėmę sunkių svorių kilnojimu ir savęs stebėjimu veidrodyje, nei atkreipiančių dėmesį į tave. Stenkis nekreipti dėmesio į kitus – jie darys tą patį. Treniruokis, kad nukreiptum tokias mintis į šalį.

Leave a Reply

Close Menu