MASĖS AUGINIMAS : VISKAS NUO A IKI Z

MASĖS AUGINIMAS : VISKAS NUO A IKI Z

Masės auginimas - kokius pratimus atlikti?

Lygiai taip pat kaip ir riebalų deginimas, masės auginimas yra D-A-R-B-A-S. Straipsnyje apie svorio metimą rašiau, kad vieniems sudeginti kilogramus bus lengviau, kitiems sunkiau. Taipat ir masės auginimas yra analogiška situacija: gali būti, kad tau reikės dirbti, o kitam tiesiog daugiau valgyti. Tačiau esmė tame, kad viskas yra įmanoma, jeigu tu to nori. Galbūt tau nepasisekė su genais, bet tai tikrai nėra kažkoks neįveikiamas barjeras. Kaip užsiauginti raumenis? Šiuo straipsniu pasistengsiu kuo glausčiau ir aiškiau papasakoti apie šio reikalo subtilybes ir bandysiu padėti tau pasiekti tavo tikslą. Straipsnį sudaro dvi pagrindinės dalys: mityba ir sporto rėžimas. Dalyje apie mitybą paaiškinsiu apie maistą ir maistines medžiagas, į ką turėtum orientuotis virtuvėje, kiek ir ko apytiksliai per dieną reikia suvalgyti ir bendram supratimui parašysiu pavyzdinį mitybos planą.

Masės auginimas - mityba

MASĖS AUGINIMAS – MITYBA

Sportas prasideda virtuvėje. Masės auginimas yra sporto dalis, todėl taip pat prasideda virtuvėje. Tu negali tikėtis, kad užaugsi iš oro ir dviejų obuolių. Užaugsi tu iš kalorijų, iš didelio kalorijų kiekio. Sakydamas didelio jų kiekio, turiu mintyje didelį jų kiekį. Valgysi 5-6 kartus per dieną, kiekviena porcija bus apgalvota ir tokia, kad nekęsi gyvenimo. Kaskart prisiminęs, kodėl tą darai, viską tęsi ir dirbsi toliau (primena motyvacinius YouTube filmukus?) Jeigu rimčiau, tai pradžia gali būti sunki, tačiau įsivažiavus ir pripratinus organizmą prie to, ką tu darai, laikytis rėžimo tampa lengviau. Kokios maistinės medžiagos tau aktualiausios?

BALTYMAI

Masės auginimas reikalajuja baltymų. Baltymai sudaryti iš aminorūgščių ir veikia kaip jungtukas baltymų sintezei. Kam…?! Baltymų sintezei – naujų raumenų audinių susidarymui. Ši maistinė medžiaga yra esminis reikalas norint, kad masės auginimas būtu efektyvus. Neabejoju, kad daug kartų esi perskaitęs „Vartok daug baltymų jeigu, nori kad masės auginimas būtu efektyvus“. Tikiu, kad daug, todėl neišsiplėsiu ir nerašysiu informacijos, kuri jau įgrisusi. Tik noriu pabrėžti keletą dalykų: Mūsų treniruotės tikslas yra suplėšyti, suardyti, nuskriausti raumenų audinius tam, kad jie atsistatytų tvirtesni ir, svarbiausia, masyvesni. Už atsistatymą atsakinga minėtoji baltymų sintezė, kuomet baltymai yra skaidomi iki aminorūgščių, o šios naudojamos kaip statybiniai blokai naujiems audiniams.

ANGLIAVANDENIAI

Lėtieji angliavandeniai itin tinkami vartoti ryte, kad energijos drąsiai užtektų iki sekančio maisto. Daug kas teigia, kad angliavandeniai ir per didelis jų kiekis daro mus storus. Storais mus daro sėdėjimas sudėjus rankas… Bet kokios maistinės medžiagos perteklius gali būti kaupiamas kaip riebalai, jeigu tu nejudi ir neišnaudoji gautos energijos. Angliavandeniai yra puikus kalorijų šaltinis siekiant priaugti masės. Turėtum orientuotis į didesnį jų kiekį. Į dienos racioną būtina įtraukti: avižas, ryžius, kruopas, juodą duoną, saldžiąsias bulves, vaisius. Nori užaugti? Atmink: reikia gauti daugiau kalorijų, negu jų suvartoji. Prieš teigiant, kad tiesiog užsiauginsi riebalus, atmink kitą dalyką: tu sportuoji, judi, tad stimuliuoji raumenų augimą. Būtent todėl kalorijų perteklius nueis ne į riebalus, o į raumenų masę.

MASĖS AUGINIMAS: TRENIRUOTĖS

Masės auginimas bus lėtas jei naudosi treniruoklius, kurie atlieka svorio balansavimą už tave. Pavyzdys: pritūpimai, kuomet štangą prilaiko bėgiai, niekada nebus tokie efektyvūs, kaip štanga, kurią laikai ir svorį balansuoji pats. Kitaip tariant: naudok laisvuosius svorius. Taip treniruotis bus ne tik sunkiau, bet ir versi savo kūną užauginti raumenis, kurie bus visokeriopai naudingi, o ne įpratę prie vieno konkretaus judesio. Taip pat, naudodamas laisvuosius svorius suaktyvinsi daugiau raumenų nei keldamas svorį treniruokliuose. Masės auginimas taipat susidaro ir iš poisio, nepamiršk to!. Kiek buvo atvejų, kuomet pradedantysis prisiklauso fantastinių istorijų apie 6 dienas per savaitę besitreniruojančius monstrus… ir pradėję, nepastebėję jokių rezultatų po mėnesio, viską meta. Atmink: Masės auginimas užtektinai reikalauja treniruotis tris kartus per savaitę. Laikydamasis tokio rėžimo užtikrinsi ne tik optimalų augimą, bet ir nesijausi pervargęs. Duosi laiko savo raumenims atsistatyti ir būsi pasiruošęs sekančiai, sunkesnei treniruotei. Juk pameni, kad kiekvieną kartą reikia stengtis kelti vis didesnį svorį? Tik taip progrejuosa masės auginimas  Treniruotė turėtų būti ne ilgesnė kaip 1 valanda. Jeigu sportuosi ilgiau – didinsi ne masę, o ištvermę ir privalėsi vartoti greitus angliavandenius, kad nesportuotum tuščiai ir organizmas turėtų iš ko gauti energijos. Masės auginimas taippt reikalauja sunkių treniruočių, bet ne ilgų. Štai ir viskas apie treniruotes. Nesiūlau jokių treniruočių programų ir panašių dalykų. Naudodamasis patarimais susidaryk planą iš to, kas tau patinka ir ką darydamas jautiesi gerai. Tik tokiu būdu atsiras ilgalaikė perspektyva. P.S. Masės auginimas namuose taipogi yra įmanomas – naudokis fantazija.

Leave a Reply

Close Menu