KARDIO TRENIRUOTĖS RYTE: TUŠČIU SKRANDŽIU AR PASISTIPRINUS?
Kardio - ar sveika tuščiu skrandžiu?

KARDIO TRENIRUOTĖS RYTE: TUŠČIU SKRANDŽIU AR PASISTIPRINUS?

Kardio - sveika mityba.

Klausimas, ar kardio treniruotės tuščiu skrandžiu, pasistiprinus. Vis dar išlieka vienu aktualiausių kalbant apie fitnesą ir mitybą. „Pasninko kardio“ – taip vadinamos kardio treniruotės rytais, tuščiu skrandžiu ir jos, manoma, sudegina daugiau riebalų nei pasistiprinus prieš treniruotę.

Nusprendėme pradėti nuo glikogeno. Glikogenu vadinami sukaupti angliavandeniai, kuriuos kūnas naudoja kaip energijos šaltinį treniruočių metu. „Pasninko kardio treniruotės“ šalininkai mano, kad glikogenas, likęs po miego (taip, naktimis energija taip pat naudojama), leidžia Jums sudeginti didesnį kiekį riebalų darant kardio treniruotės ryte, nes tuomet riebalai naudojami kaip energija.

Šiuo atveju, paklausus protingo mitybos specialisto nuomonės, jis atsakytų, jog žmogaus kūne glikogeno atsargos gali išsilaikyti nuo 12 iki 16 valandų. Praėjus tokiam laiko tarpui, šios atsargos turi būti atnaujintos valgant maistą. Jei taip nepadarysite, kūnas reaguos į Jūsų raumenis ir pradės juos skaidyti gliukozei išgauti (greita energija). Esant mažam glikogeno kiekiui Jūsų organizmo sistemoje, kūnas NEGALI deginti riebalų. Jis turi naudoti raumenis. Kai Jūs deginate raumenį, Jūs, tam tikra prasme, raginate savo kūną kaupti riebalus, kas veda ne tik prie suprastėjusios figūros, bet ir prie silpnumo. Blogai, tiesa ?

Krdio treniruotės - Sveika mityba

Dauguma iš mūsų suvartoja tam tikrą maistą likus porai valandų iki miego ir retai kada miega ilgiau nei 8 valandas. Taigi, jei Jūs atsikelsite ir pradėsite sportuoti praėjus 10 valandų nuo paskutinio suvartoto maisto, Jūsų glikogeno lygis bus žemas, bet nebus dingęs. Tai galima suvokti kaip argumentą, jog turėsite pakankamai glikogeno riebalų deginimui ryte, kardio treniruotės metu. Bet kaip ir minėjome, per mažas glikogeno kiekis gali privesti prie atvirkščio efekto.

Tuomet kyla klausimas, kokio tipo kardio treniruotės efektyngos ? „Pasninko kardio“ šalininkai mano, kad efektyviausios yra 45 minučių lengvo bėgimo kardio treniruotės. Kai Jūsų kūnas treniruojasi lengvu tempu, jis naudoja daugiau riebalų nei angliavandenių. Vis dėl to, lengvesnis kūno darbas neleidžia sudeginti pakankamai kalorijų. Turbūt suprantate, kad Jūs negalite bėgti sprinto arba daryti kitų aukšto intensyvumo treniruočių, kai turite mažą glikogeno kiekį savo organizmo sistemoje. Jūs jaustumėtės pavargę ir negalėtumėte treniruotis intensyviai. Blogiausia tai, kad Jūsų kūnas, daug greičiau pradėtų naudoti raumenis energijai gauti.

Kardio treniruotės tuščiu skrandžiu yra nepatartinos. Kaip žinote, dauguma kultūristų daro kardio treniruotės nevalgę ir išlieka ,,didžiuliais“. Bet jie juk kultūristai, kurie gali dėkoti gerai genetikai, didelei raumeninei masei ir kartais net steroidams. Raumens deginimas jiems nėra didelė problema. Mes nesakome, kad negalite sudeginti daugiau riebalų esant tuščiam skrandžiui. Tarkime, jei Jūs ir išvengiate raumenų panaudojimo energijai išgauti, tai vistiek nesuteikia Jums geresnio rezultato ilgesniame laikotarpyje. Tyrimų rezultatai ir begalės geriausių pasaulio trenerių nuomonės rodo, kad geriausi rezultatai raumens auginime ir riebalų deginime pasiekiami naudojant būtent intensyvių treniruočių metodą ir, kaip minėjome, tokiomis treniruotėmis tuščiu skrandžiu užsiiminėti nepatartina.

Leave a Reply

Close Menu